خانه » خرید تجهیزات ساختمانی » قیمت تیرچه بلوک

قیمت تیرچه بلوک

تیرچه بلوک یک تیرچه فلزی است که برای حمایت از کف و سقف استفاده می‌شود. به آنها عرشه فلزی نیز گفته میشود و موارد زیادی در قیمت تیرچه بلوک تاثیر گذارند. تیرچه ها در اندازه ها و شکل های مختلف موجود است که رایج ترین آنها تیرچه بلوکی L شکل است.

تیرچه بلوک که به عنوان تیرچه بتنی نیز شناخته می‌شود، تیری از بتن است که برای پشتیبانی از سیستم های کف یا سقف استفاده می‌شود. انواع بلوکی اغلب در ساخت و سازهای تجاری استفاده می‌شوند و برای کاربردهای دهانه بلند نسبت به تیرهای فولادی مقرون به صرفه تر هستند.

قیمت تیرچه بلوک بستگی به نوع تیر مورد نیاز دارد. سه نوع مختلف از تیرها وجود دارد:

  • تیرچه جامد: اینها رایج ترین نوع تیرهایی هستند که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در اشکال، اندازه ها و طول های مختلف وجود دارند. آنها از یک تکه الوار ساخته شده اند که به اندازه برش داده می‌شود و سپس در هر دو طرف ماشین کاری می شود تا به آن روکش صافی بدهد.
  • تیرهای مهندسی شده: این تیرها دارای شکل تیر I یا H هستند که در یک طرف سطح صاف و در طرف دیگر سطح منحنی دارند. آنها معمولاً از فولاد ساخته می شوند که می‌توانند برای استحکام و دوام به هم جوش داده شوند یا پیچ و مهره شوند
  • تیر سازه ای: این تیرها دارای شکل تیر I هستند که هر دو سطح برای استحکام و پایداری بیشتر منحنی هستند. آنها معمولاً از فولاد ساخته می‌شوند که می توانند برای استحکام و دوام به هم جوش داده شوند یا پیچ و مهره شوند

قیمت تیرچه بلوک کرج

قیمت تیرچه بلوک
قیمت تیرچه بلوک

اولین عاملی که بر قیمت تمام شده تیرهای بلوک تاثیر می‌گذارد اندازه و وزن این بلوک ها می‌باشد. هرچه یک تیر بزرگتر و سنگین تر باشد، گران تر خواهد بود. دومین عاملی که می تواند بر هزینه تیرهای بلوک تأثیر بگذارد، تعداد برش هایی است که برای جا دادن آنها در یک منطقه خاص مورد نیاز است. اگر برش های بیشتری مورد نیاز باشد، گران تر از برش های کمتر مورد نیاز خواهند بود.

قیمت تیرآهن بلوک فقط با هزینه مصالح تعیین نمی شود. عوامل دیگری نیز در قیمت تیرچه بلوک نقش دارند.

انواع تیرچه بلوک

رایج ترین کاربرد تیرچه های بلوک در ساخت ساختمان های انبار است. آنها همچنین در ساختمان های صنعتی و تجاری و همچنین سازه های مسکونی مانند خانه های شهری و کاندومینیوم استفاده می‌شوند.

تیرهای بلوک برای انواع پروژه های ساختمانی استفاده می شود. از آنها می توان برای ایجاد چارچوب ساختمان ها، راه پله ها و پل ها استفاده کرد.

دو نوع تیرچه بلوک معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند: فولاد و چوب. بلوک های فولادی اغلب در محیط های صنعتی دیده می‌شوند زیرا می توانند در برابر خوردگی مقاومت کنند و طول عمر بالایی دارند. بلوک‌های چوبی در مکان‌های مسکونی رایج‌تر هستند، زیرا ارزان‌تر و نصب آسان‌تر هستند.

آگهی های منتشر شده ☟

اشتراک گذاری:

5 / 5. مجموع: 5

Add a Comment

Your email address will not be published.

catgram